انواع سیر و موسیر
خانه / سیر / مرکز خرید و فروش انواع سیر باکیفیت

مرکز خرید و فروش انواع سیر باکیفیت

خرید سیر همواره یکی از اعضای اصلی سبد خرید خانوار بوده است. سیر به علت فواید آن نظیر تاثیر آن بر عفونت بدن، فشار خون و خواص بسیار دیگر دارای اهمیت است. سیر در ایران جز محصولاتی است که میزان برداشت آن در سال به حدود صد هزارتن نیز می رسد.

سیر یک گیاه از تیره مارچوبه است و رنگ ها و اندازه های متفاوتی دارد. سیر تنها به شکل سیر خام مورد استفاده قرار نگرفته و موارد مصرف بسیاری دارد. فراوری سیر به صورت ترشی، خشک شده و گاها در قالب ادویه نیز توزیع می شود.

مرکز خرید و فروش انواع سیر باکیفیت

بزرگترین مرکز فروش سیر ایران

بزرگترین مرکز فروش سیر ایرانبازار مواد خوراکی دیگر از قالب سنتی آن خارج شده و بسیاری از محصولات به صورت مکانیزه و بسته بندی عرضه می شوند، به دلیل همین تغییرات محصولات گیاهی نیز نیازمند مراکزی جهت بسته بندی و فروش بهتر هستند. سیر نیز از این قاعده مثتثنی نبوده و به منظور ارائه بهتر و مطلوبیت بازار بسته بندی و به صور مختلف توزیع می شود.

بزرگترین مرکز فروش سیر ایران در همدان قرار داشته و خدماتی نظیر بسته بندی و توزیع انواع سیر و موسیر را انجام می دهد. سیر بیشتر به صورت عمده و فله خریداری می شود و طبیعتا قیمت عمده سیر مناسب تر از خرید آن به صورت دانه ای و بسته بندی های صنعتی است. 

عرضه سیر صادراتی ممتاز

عرضه سیر صادراتی ممتازاز آنجایی که سیر یک محصول محبوب در کشور است و صادرات آن نیز یکی از موضوعات مورد توجه است نیاز به مراکزی است که خدمات توزیع و عرضه سیر صادراتی را انجام دهند. بیشترین بازار مصرف سیر مربوط به داخل کشور بوده و تنها بخشی از آن به صورت سورت شده و صادراتی توزیع می شود. 

چرا سیر صادر نمی شود؟ این سوال مسئله مهم و قابل بررسی است از آنجایی که ایران یکی از تولید کنندگان سیر است، پس صادرات سیر می تواند منبع مالی مناسبی برای وارد کردن ارز به کشور باشد. صادر نشدن سیر به معنای صفر بودن صادرات این محصول نیست اما از آنجایی که حجم صادرات سیر  در مقابل تولید آن بسیار پایین است، نکته ای قابل اهمیت است. شاید علت آن را بتوان در مصرف زیاد آن در کشور و همینطور تولید آن در سراسر دنیا جستجو کرد.

تامین کننده سیر در کشور

تامین کننده سیر در کشوردر استان هایی نظیر مازندران، گیلان، همدان، خوزستان، خراسان و… سیر کشت و تولید می شود اما به دلیل تفاوت آب و هوایی و همین طور جنس خاک طعم و بوی سیر در این مناطق با یک دیگر متفاوت است.

بهترين سير ايران را شاید بتوان در استان همدان یافت. سیر همدان به دلیل کشت در خاک خشک، عطر بهتر و ماندگاری بیشتری نسبت به سیر سایر مناطق دارد. 

به دلیل تفاوت آب و هوایی موجود در مناطق مختلف ایران زمان کشت و برداشت سیر در استان ها با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل در بخش زیادی از سال سیر تازه  و صادراتی در ایران موجود است به عنوان مثال سیر در همدان خرداد ماه برداشت شده و این زمان در اردبیل اردیبهشت ماه است. تولید  کنندگان و صادر کنندگان بسیاری در سطح کشور در این حوزه فعالیت دارند و سالانه درآمد خوبی را از این حوزه کسب می نمایند 

توزیع انواع سیر برای صادرات

توزیع انواع سیر برای صادراتدر سال های اخیر سیر ایران و به ویژه سیر همدان از جمله محصولات پرتقاضا در بازار تره بار کشور و بسیاری از کشورهای همجوار نظیر عراق و کویت و… بوده است. امکان صادر کردن سیر به بسیاری از کشورها وجود دارد و تنها نیازمند شناخت بازار هدف است. به عنوان مثال صادرات سیر به پاکستان می تواند مانند بسیاری از کالاهای دیگر مورد توجه قرار گیرد. نکته قابل اهمیت در زمینه صادرات سیر علاوه بر شناخت بازار هدف و تعیین قیمت مربوط به زمان صادرات است که بهترین زمان آن اواخر بهار و اوایل تابستان است زیرا سیر بسیاری از مناطق ایران در این زمان به بار نشسته و قابل برداشت است. سیر می تواند در اشکال مختلفی صادر گردد مانند سیر خشک، سیر تازه، پرک شده، ترشی، ادویه و…

خرید و فروش موسیر همدان با قیمت مناسب

خرید و فروش موسیر همدان با قیمت مناسبموسیر یک گیاه از خانواده سرد سیر است و در کشورهای گوناگون اسامی متفاوتی دارد به عنوان مثال در زبان افغان ها به آن تاش پیاز می گویند. موسیر گیاه بومی ایران است و به صورت وحشی رشد می کند اما در برخی از مناظق ایران نظیر همدان در کنار کشت سیر به کشت موسیر نیز پرداخته می شود. 

این گیاه بیشتر به صورت خشک و پرک شده توزیع می شود و یکی از چاشنی های غذایی مورد علاقه ایرانیان است. موسیر را در استان همدان به دلیل محوریت این استان در تولید این محصول، می توانید با قیمت مناسب تری نسبت به بسته بندی های موجود در بازار تهیه نمایید.

عرضه سیر صادراتی به صورت عمده در ایران

عرضه سیر صادراتی به صورت عمده در ایرانسیر انواع مختلفی دارد و دو رنگ سفید و قرمز آن به منظور صادرات و همینطور مصرف داخلی تولید و بسته بندی می شوند. سیرهای صادراتی طبعا از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و میتوان این سیرها را با قیمت مناسبی از نمایندگی ها و دفاتر فروش تهیه کرد. 

سیر ایران به دلیل کیفیت بالایی که دارد در بازارهای جهانی از استقبال خوبی برخوردار است. سیرهای فروش صادراتی قیمت های متفاوتی با سیری که در بازار داخلی عرضه می شوند دارند به همین دلیل شاید مورد پسند بسیاری از مصرف کنندگان داخلی به دلیل شرایط اقتصادی موجود، نباشند. 

سیرهای صادراتی را در داخل کشور همانطور که گفته شد می توان از مراکز فروش یا هایپر مارکت ها تهیه کرد اما یکی دیگر از راه های یافتن سیر صادراتی مراجعه به فروشگاه های آنلاین می باشد. این سایت ها علاوه بر اینکه امکان خرید محصولات این چنینی را می دهند، هزینه زمانی کمتری دارند.

خرید و فروش سیر خشک همدان در سال ۹۷

خرید و فروش سیر خشک همدان در سال ۹۷هزینه کاشت سیر وابسته به موارد بسیاری است اعم از هزینه بذر، آماده سازی زمین، نیروی انسانی، سمپاشی و کود و سایر فعالیت های جانبی که تا مرحله برداشت ادامه دارد. این هزینه ها بر هزینه نهایی محصول تاثیر دارد. سیر به صورت عمده در استان همدان تولید و عرضه می گردد. قیمت سیر خشک در سال ۹۷ بین کیلویی ۲ هزار تومان تا ۵ هزار تومان منغییر بوده است که این مبلغ در سال اخیر تا حدودی افزایش داشته و مشابه سایر کالاها دچار افزایش قیمت شده است.

همانطور که گفته شد؛ یکی از فراورده های مطلوب سیر سیرترشی است که در میان ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار است. قیمت سیر ترشی در سال ۹۷ از کیلویی ۳۰ هزار تومان به بالا بوده است که وابستگی بسیاری به سن ترشی دارد. مثلا گران قیمت ترین ترشی های سیر مربوط به ترشی هفت ساله است که بسیار محبوب است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مجموعه کشاورزی سودا سه پیاز
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120954655
آدرس کانال: tejaratmosir@
پست الکترونیکی:info@sowdasepiaz.com

مطلب پیشنهادی

خرید سیر خشک برای ترشی

خرید سیر خشک برای ترشی / سیر ترشی

فواید سیر از گذشته تا کنون بر کسی پوشیده نیست و در قرآن کریم نیز …

پاسخی بگذارید

سیر و موسیر
کانال موسیر ایران کانال سیر ایران